Počasie

Aké je počasie Kapverdských ostrovoch ?

Kapverdské ostrovy sú obľúbenou destináciou pre turistov, ktorí hľadajú slnečné počasie, krásne pláže a bohatú kultúru. Najlepší čas na návštevu Kapverd závisí od vašich preferencií a záujmov. Tu je prehľad rôznych období a faktorov, ktoré by ste mali zvážiť:

Zimné mesiace (november až február): Toto obdobie je veľmi obľúbené medzi turistami, ktorí chcú uniknúť zimnému počasiu v Európe. Teploty sú mierne, okolo 24-28 ° C, a je to skvelá doba na plážový odpočinok a vodné aktivity. To je tiež doba, kedy sa konajú niektoré kultúrne festivaly.

Jar a jeseň (marec až apríl, september a október): Tieto mesiace ponúkajú mierne teploty a menej žiarivé slnko ako v zime. Je to ideálny čas na preskúmanie ostrovov, turistické aktivity a spoznávanie miestnej kultúry.

Leto (máj až august): Letné mesiace sú teplejšie, s teplotami okolo 28-32 °C. Toto obdobie môže byť horúce a slnečné, čo je ideálne pre milovníkov pláží a slnka. Buďte však pripravení na horúce teploty a vyššiu vlhkosť vzduchu.

Veterná sezóna (december až jún): Kapverdské ostrovy, zvlášť tie východné, sú známe svojimi silnými vetrami. Tento čas je obľúbený medzi surfermi a kite surfermi, ktorí tieto podmienky využívajú na svoje športy.

Kedy cestovať na Kapverdské ostrovy?

Najlepšie obdobie na návštevu Kapverdských ostrovov je od novembra do júna, počas suchého obdobia, keď je počasie teplé a slnečné. Kapverdy majú veľmi suché tropické podnebie s nízkymi zrážkami a veľa slnečných dní po celý rok. Najteplejším mesiacom v roku je september s priemernou dennou maximálnou teplotou 31 °C a priemernou minimálnou teplotou 25 °C. Tieto mesiace vám poskytnú najväčšiu istotu príjemného a slnečného počasia pre vašu dovolenku na týchto nádherných ostrovoch v Atlantickom oceáne.

Kedy necestovať na Kapverdské ostrovy?

Na Kapverdské ostrovy je lepšie necestovať v prvej polovici roka, keď je oceán chladnejší, najmä vp februári a marci s teplotou vody okolo 22°C. Srážky sú na Kapverdách výjimečné, ale pravdeodobnosť dažďa je najvyššia v septembri, aj keď sú celkové úhrny veľmi nízke.

Kapverdy Počasie

počasie na Kapverdských ostrovoch

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Mohlo by vás zaujímať