Boa Vista

Úvod » Ostrovy » Boa Vista

Ostrov Boa Vista, nazvaný podľa portugalského názvu „krásny výhľad“, je jedným z najkrajších a najzaujímavejších miest na Kapverdských ostrovoch. Nachádza sa v Atlantickom oceáne, približne 455 km západne od pobrežia Senegalu v Afrike. Svojou exotickou krásou, nádhernými plážami a púštnou krajinou si tento ostrov získal srdcia milovníkov prírody, dobrodruhov a oddychu. Pozrime sa bližšie na to, čo všetko tento ostrov ponúka.

Pláže ako z pohľadnice

Boa Vista je známa svojimi nádhernými plážami s bledobielym pieskom a azúrovými vlnami, ktoré sa líniovali pozdĺž pobrežia. Pláž Santa Mónica, jedna z najdlhších na ostrove, pôsobí ako nekonečný pás jemného piesku a pokoja. Pre milovníkov surfovania a kitesurfingu je pláž Curralinho ideálnym miestom na vykonávanie týchto športov.

Prírodné divy

Okrem svojich nádherných pláží ponúka Boa Vista aj pôsobivé prírodné divy. V vnútrozemí ostrova nájdete úchvatné púštné krajiny s dunami a sopečnými útvarmi. Jeden z najznámejších prírodných úkazov je Viana Desert, rozsiahla piesočná púšť, ktorá poskytuje pôsobivé fotografické príležitosti.

Fauna a flóra

Aj keď je väčšina ostrova púštna, Boa Vista je bohatá na život. Môžete tu nájsť rôzne druhy vtákov, korytnačky a dokonca aj morské korytnačky, ktoré prichádzajú na pláže v letnom období kladenia vajec. Morské korytnačky sú chránené a môžete sa dokonca zapojiť do programov na ochranu a sledovanie týchto ohrozených tvorov.

Kultúrna rozmanitosť

Boa Vista je domovom rôznych kultúrnych vplyvov, ktoré sa odrážajú v miestnej hudbe, tanci a gastronómii. Na ostrove môžete ochutnať tradičné kapverdské jedlá, ako je „cachupa“, zmes fazule s kukuricou a mäsom, a počúvať živú hudbu hrávanú v miestnych reštauráciách a baroch.

Ostrov Boa Vista je známý především svými nádhernými plážemi a přírodními krásami, ačkoli se zde také nachází několik historických zajímavostí, včetně pevností a historických ruin. Jednou z takových zajímavostí může být Forte Duque de Bragança.

Forte Duque de Bragança je historická pevnost na ostrově Boa Vista, která byla postavena Portugalcem v 19. století. Tato pevnost sloužila k ochraně ostrova před piráty a nájezdníky. I když už není aktivní, její impozantní zdi a věže dodávají ostrovu Boa Vista svébytný charakter a připomínají historickou dědictví Kapverdských ostrovů.

Vrak lodi M/S Cabo Santa Maria, který se nachází na pobřeží ostrova Boa Vista na Kapverdách, představuje fascinující a zároveň dojemné místo. Po svém ztroskotání na podzim roku 1968 se tento španělský nákladní vrak stal nejen turistickou atrakcí, ale také symbolem odvahy a síly moře. Pro místní obyvatele i návštěvníky ostrova se stal zdrojem inspirace a mystiky, což dokládá i popularita tohoto místa mezi umělci a fotografy. Dokonce i přes postupující erozi a chátrání zůstává vrak lodi M/S Cabo Santa Maria důležitým historickým artefaktem a dědictvím Kapverdských ostrovů.

Ubytovanie a turistické zážitky

Boa Vista ponúka rôznorodé možnosti ubytovania, od luxusných rezortov až po malebné penzióny. Turisti tu môžu zažiť množstvo aktivít, vrátane potápania, vodných športov, výletov do púštneho vnútrozemia a sledovania morských želiev na pláži.

Záverečné myšlienky

Ostrov Boa Vista je skutočnou perla v korune Kapverdských ostrovov. Svojou nezameniteľnou prírodou, pôsobivými plážami a bohatou kultúrou je ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú únik z každodenného života a zážitky, ktoré nezabudnú. Prečo nevyužiť túto príležitosť a objaviť krásy ostrova Boa Vista na vlastné oči?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Mohlo by vás zaujímať